ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5202386
*
nr 520 2386
Spegel
Nyrokoko, höjd: 38
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2008
kl 17:59:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 10:23:43
1
100 kr
18/4 14:47:12
2
150 kr
19/4 13:58:28
3
200 kr
21/4 13:54:35
4
550 kr
21/4 14:00:27
5
350 kr
21/4 14:02:44
5
800 kr
21/4 17:24:23
3
650 kr
21/4 17:26:13
3
750 kr
21/4 17:30:23
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 520 2386
Spegel
Nyrokoko, höjd: 38
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 10:23:43 | 1 | 100 kr |
18/4 14:47:12 | 2 | 150 kr |
19/4 13:58:28 | 3 | 200 kr |
21/4 13:54:35 | 4 | 550 kr |
21/4 14:00:27 | 5 | 350 kr |
21/4 14:02:44 | 5 | 800 kr |
21/4 17:24:23 | 3 | 650 kr |
21/4 17:26:13 | 3 | 750 kr |
21/4 17:30:23 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27